V únorovém čísle časopisu A report si můžete přečíst i o 2. ročníku našeho společného charitativního ponoru s Brity

V únorovém čísle časopisu A report si můžete přečíst i o 2. ročníku našeho společného charitativního ponoru s Brity

Únorový A report představuje dále jednu z klíčových akvizic, nové dělo NATO, prostřednictvím náčelníka dělostřelectva Armády České republiky plukovníka gšt. Marcela Křenka. Vrchní praporčík Armády ČR Peter Smik informuje o tom, co se dělá pro naplnění nejdůležitější z výzev, před nimiž podle náčelníka Generálního štábu AČR generálmajora Karla Řehky armáda stojí, což jsou lidé. Analytik Univerzity obrany Richard Stojar komentuje v rozhovoru válku proti Ukrajině.

V prezidentských volbách zvítězil Petr Pavel, který speciálně pro naše čtenáře řekl několik slov.

Na počest 30. výročí AČR představí letos A report několik tváří, ze kterých se AČR skládá, a jako první krásku s brenem.

Hlavním tématem čísla je však válka proti Ukrajině, které trvá už rok. K jejím počátkům se vrací přímý svědek – voják aktivní zálohy. Na podporu válčící Ukrajiny můžete pohlédnout očima bývalých českých vojáků i aktivních záložáků. Hrůzy agrese doplňují úryvky z deníku českého dobrovolníka z nemocnice v Bachmutu.

Vojáky z netradičního úhlu, jako umělce, ukáže článek o výtvarné skupině v československé brigádě ve Velké Británii za druhé světové války. Připomeneme také výročí založení anesteziologie jako lékařského oboru u nás, spojeného s Ústřední vojenskou nemocnicí, a v té souvislosti také, že ne vždy bylo samozřejmé jít na operaci a přežít.

Rozhovor přibližuje vojenského policistu, který loni v říjnu startoval v nejprestižnějším závodě amatérských triatlonistů na Havaji. Dukla Sport bilancuje u příležitosti jejich padesátin kariéry lyžařů Kateřiny Neumannové a Aleše Valenty a pětibojaře Libora Capaliniho.

 

  • Časopis v elektronické podobě najdete zde.

     

Redakce A reportu, www.army.cz

Vydal/a: 
Monika Nováková (24. February 2023)