Slavnostní vyřazení absolventů nástupního kurzu Policie ČR

Slavnostní vyřazení absolventů nástupního kurzu Policie ČR

V pátek 27. května se uskutečnilo, premiérově v prostorách nástupiště kasáren Dědice, slavnostní ukončení dalších 250 absolventů nástupního kurzu pro nováčky Policie České republiky.

Ti ve Vyškově, ve spolupráci s Velitelstvím výcviku – Vojenskou akademií (VeV – VA), absolvovali měsíční přípravu a převzali tak nejen absolventské certifikáty, ale i policejní odznaky a služební průkazy. To vše za účasti hostů, jak z řad Policie České republiky, tak VeV – VA v čele s náčelníkem štábu plukovníkem Jaroslavem Medkem.

Intenzivní výcvik, který je základem celé přípravy policistů, se zaměřoval zejména na rozvoj fyzické zdatnosti, nácvik pořadové přípravy, služební zdvořilosti, či základy manipulace se služební zbraní a podíleli se na něm jak policejní instruktoři, tak instruktoři Centra základní přípravy VeV – VA. Právě pod jejich vedením probíhalo i jedno z finálních zaměstnání, čímž bylo zařazení tzv. bojové hry, kterou absolvují ve svém kurzu základní přípravy i armádní nováčci.

Také slavnostní akt vyřazení policejních nováčků má stejnou obdobu jako ten nováčků armádních. Vůbec poprvé byl však z tradičních prostor auly kasáren Dědice situován do prostor nástupiště, kde jej sledovali také ti nejbližší.


Text: kapitánka Monika Nováková, tisková a informační důstojnice VeV – VA
Foto: Vladimír Bezděk, CKIT VeV – VA

 

 

Vydal/a: 
Monika Nováková (30. May 2016)