Do centra Vyškova dorazily i obrněné transportéry

Do centra Vyškova dorazily i obrněné transportéry

Jako v akci. Armádní techniku, automobilový trenažér nebo třeba simulaci vlivu alkoholu na řidiče. Nejen to si mohli včera vyzkoušet lidé, kteří dorazili na vyškovské Masarykovo náměstí.

Právě tam členové integrovaného záchranného systému společně s vojáky uspořádali preventivní akci na podporu snížení počtu a následků dopravních nehod. Představili na ní svoji techniku i dovednosti. Hasiči například ukázali, jak vypadá vyproštění zraněných z havarovaného auta. Vojáci zase zájemce pustili do armádních vozů. „Nejvíc se mi líbila možnost otestovat si přímo na vlastní kůži, jak to vypadá uvnitř obrněného transportéru. Zaujala mě i ukázka zbraní,“ popsal žák šesté třídy Základní školy Nádražní 5 ve Vyškově Adam Křikava.

24.6.2016  |  Vyškovský deník  |  str. 1  |  Titulní strana
Video a fotogalerie na http://www.vyskovskydenik.cz


Vojáci přivezli transportér, hasiči vyprošťovali lidi. Na podporu snížení nehod

Vyškov – Armádní techniku, automobilový trenažér nebo třeba simulaci vlivu alkoholu na řidiče. Nejen to si mohli ve čtvrtek vyzkoušet lidé, kteří dorazili na vyškovské Masarykovo náměstí. Právě tam členové integrovaného záchranného systému společně s vojáky uspořádali preventivní akci na podporu snížení počtu a následků dopravních nehod.

Představili na ní svoji techniku i dovednosti. Hasiči například ukázali, jak vypadá vyproštění zraněných z havarovaného auta. Vojáci zase zájemce pustili do armádních vozů. „Nejvíc se mi líbila možnost otestovat si přímo na vlastní kůži, jak to vypadá uvnitř obrněného transportéru. Zaujala mě i ukázka zbraní," popsal žák šesté třídy Základní školy Nádražní 5 ve Vyškově Adam Křikava.

Autor: David Veselý
Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vojaci-privezli-transporter-hasi...

Vydal/a: 
Monika Nováková (24. June 2016)