Výstava obrazů malíře Libora Vymyslického

Společenský klub kasarén Dědice zve na výstavu obrazů Libora Vymyslického

Od pondělí 21. listopadu až do konce února příštího roku je v prostorách Společenského klubu kasáren Dědice ke shlédnutí výstava "OBRÁZKY LUŽNÍHO LESA" malíře Libora Vymyslického.

Zhlédnete-li obrazy Libora Vymyslického, zjistíte, že zákoutí a motivy jižní Moravy mu opravdu učarovaly, a také to, že si rád pohrává s detailem.

Výtvarník - krajinář neustále objevuje kouzlo lužního lesa, okolí řeky Dyje a snaží se o přesné zachycení skutečnosti. Divák vnímající jeho obrazy komornějšího či rozsáhlejšího formátu poznává konkrétní místa, staleté duby - "Stařečky lužních lesů" jak je sám nazývá, charakteristické nezapomenutelným tvarem a také známé stavby Lednicko - valtického areálu.

Realitu zobrazuje prostřednictvím olejomalby, kresby uhlem a rudkou na bílý, nebo barevný podklad, dominantou jeho vytváření se ale bezesporu stal pastel. Zde barevně mísí jednotlivé tóny a dává tak obrazům poetický ráz. Z obrazů pak vystupují stezky a cestičky uprostřed rozkvetlé louky, ohýbají se kdysi statné, nyní chřadnoucí stromy, hladká hladina řeky Dyje obklopena řadami stromů a chuchvalci trávy.

Svým zaměřením na krajinu lužního lesa, jehož barevná hradba se odráží v kalné hladině řeky Dyje, se malíř řadí do velké skupiny plenéristů, okouzlených mnohotvárností přírody v krajině pod Pálavskými vrchy.

Jeho obrazy jsou součástí mnoha soukromých sbírek nejen v České republice, ale také v cizině – Rakousku, Slovensku, Německu, Anglii, Americe, Austrálii a Izraeli.

 

                                                                                                                    Mgr.Božena Uhrová

Přijťe si prohlédnou jeho obrázky také vy.

 

Vložila:kapitánka Monika Nováková, tisková a informační důstojnice VeV-VA

Vydal/a: 
Monika Nováková (24. November 2016)