Vyšlo další číslo rezortního časopisu A report

Vyšlo další číslo rezortního časopisu A report

Nový A report přináší rozhovor s náčelníkem Generálního štábu AČR. Armádní generál Josef Bečvář mimo jiné upozorňuje, že při modernizaci naší armády nejsme na dostizích a že všechny projekty se musí poctivě odpracovat. Jedna z hlavních reportáží je věnovaná extrémnímu armádnímu závodu Winter Survival 2017 v Jeseníkách. Vrchní praporčík AČR štábní praporčík Petr Seifert se v rubrice Úhel pohledu zamýšlí nad kvalitou služebních hodnocení.

A report rovněž přináší článek zaměřený na postavení žen nejen v naší armádě. Další část časopisu rekapituluje účast vojenského policisty nadporučíka Lukáše Kvapila na jednom z nejnáročnějších závodů na světě, na rallye Dakar. Články věnované výcviku vojáků jsou tentokrát zaměřené na vyrovnávací a zdokonalovací výcvik 7. mechanizované brigády.

Seriál „Lidi kolem nás” představuje uznávaného odborníka v oboru nukleární medicíny, profesora ÚVN Praha Petra Urbánka. Dalšími díly pokračují rubriky Z deníku záložačky, Vojenská profese (tenrokrát o ženistech) či Interní komunikační portál.

V oblasti věnované vojenské technice se čtenáři mohou seznámit s drony Perdix, víceúčelovou minou Slam, s novými dodávkami vozidel Tatra pro naši armádu a s projektem americké armády Arsenal Plane, jehož základní myšlenkou je přetvoření starých letounů na nosiče velkého množství munice. Úsek vojenské historie představuje generálmajora Jaroslava Klemeše, který se nedávno dožil devadesáti pěti let.


Autor: Vladimír Marek, www.army.cz

Vydal/a: 
Monika Nováková (13. February 2017)