Vyškovští profesionálové zpestřili prázdniny dalším dětem

Vyškovští zpestřili prázdniny dalším dětem

Ve středu 9. srpna zavítaly do kasáren Dědice děti z příměstského tábora Střediska volného času Včelín – Bystřice pod Hostýnem.

Vojáci pro ně připravili skutečně atraktivní program, ve kterém se děti seznámily nejen s největším centrem přípravy personálu rezortu obrany s řadou jednotek pochodujících vojáků, kteří zde právě cvičí, ale i s výcvikem potápěčů a osádek bojových vozidel pod vodou, jejich výstrojí či s armádní technikou pozemních i vzdušných sil. Někteří kluci se na takovou prohlídku vojenské základny řádně připravili a dorazili stylově oblečení.

Centrum dopravní výchovy pak pro ně připravilo také naučnou část, kdy děti předváděly své dovednosti na koloběžce a kole na připravené trati dětského cyklistického hřiště a také znalosti v dopravní výchově. A za svou šikovnost si odnesly od vojáků i bonbóny.

Třešničkou na dortu pak byla závěrečná prohlídka haly vzdušných sil, na kterou však bohužel už nezbylo příliš času. Děti totiž přijely z důvodu zpoždění vlaku až o hodinu později, než bylo plánováno a to, že už prohlídka končí, dokonce někteří kluci i oplakali. Tak moc je zaujala bojová technika a zejména pak letadla a vrtulníky. Vojáci by se dětem věnovali rádi i dál, ale na ně již čekal spoj zpět domů.

I přes horko a problémy s cestováním, které návštěvu dalekého příměstského tábora doprovázely, bylo na jejich tvářích vidět velké nadšení, včetně instruktorů a vedoucích tábora. Až si budou po prázdninách ve škole vyprávět zážitky z prázdnin, jistě se hlavně kluci pochlubí tím, že byli mezi vojáky.


Text a foto: kapitánka Monika Nováková, tisková a informační důstojnice VeV – VA

Vydal/a: 
Monika Nováková (10. August 2017)