Solidarita s vojáky i mezi nimi. Moc si Vaší pomoci vážíme a děkujeme, že nám pomáháte

Solidarita s vojáky i mezi nimi. Moc si Vaší pomoci vážíme a děkujeme, že nám pomáháte

Poštou doputovaly na začátku tohoto týdne na Centrum přípravy do zahraničních operací Velitelství výcviku-Vojenské akademie čtyři balíčky s velmi zajímavým a pro nás všechny momentálně tím nejcennějším obsahem. Bavlněné roušky.

„V jednom z nich jsem objevil ten nejkratší dopis, co jsem kdy četl. Stálo tam: „VOJÁCI DĚKUJEME!“ a z druhé strany bylo připsáno: „Pokud byste ještě potřebovali, dejte vědět!“ Zbytek obsahoval ručně šité bavlněné roušky, od lidí z celé republiky, které sice vůbec neznáme, ale kteří chtěli srdcem vyjádřit svůj postoj a hlavně konkrétním skutkem pomoci v situaci všeobecné nouze,“ popisuje s nadšením podplukovník Pavel Šebesta, náčelník zmíněného centra.

Roušky přišly právě v době, kdy se toto centrum spolu s dalšími příslušníky VeV-VA podílelo i ve stavu nouze a za mimořádných opatření na certifikaci jednotky AČR do Mali. A protože všechny svými ručně ušitými bavlněnými rouškami stihla vybavit jedna z jeho šikovných profesionálek, to se tak rozhodlo o celý dar došlých roušek podělit s ostatními příslušníky Vojenské akademie. Děkujeme paní Sauerové, Drahé, Lučanové, Stejskalové a všem dalším.

A šije se i u našich podřízených útvarů. Například u Střediska obsluhy výcvikového zařízení Hradiště se snaží také přiložit ruku k dílu. A nejen vojáci, ale i občanští zaměstnanci. „Materiál jsme zajistili z textilu, který byl určen na rušení. Takže bývalá prostěradla a povlečení poslouží i po zrušení dobré věci,“ vysvětluje zástupce velitele kapitán Ladislav Synáč, který je hrdý na to, že má v týmu tak pracovité a šikovné lidi, kteří již stihli ušít roušky pro všechny.


Text: kapitánka Monika Nováková, tisková a informační důstojnice VeV-VA

Foto: kapitánka Monika Nováková a kapitán Ladislav Synáč

 

Vydal/a: 
Monika Nováková (26. March 2020)