Podle ředitelky Alzheimercentra v Ostravě vojáci svou práci odvádí na výbornou

Podle ředitelky Alzheimercentra v Ostravě vojáci svou práci odvádí na výbornou

Již devátý den patnáct vojáků z Velitelství výcviku-Vojenské akademie Vyškov plní úkoly v ostravském Alzheimercentru. Vojáci pomáhají personálu se vším, co je potřeba. V centru žije zhruba šedesát klientů.

„Rozdělili jsme se na dva týmy, první má nastarosti úklid, práce v kuchyni, pravidelnou dezinfekci, převoz a manipulaci s materiálem. Druhý tým je určen pro přímou péči o pacienta pod dohledem odborného personálu,“ říká velitel nasazené jednotky nadporučík Jan Kornhäuser.

Vojáci do Ostravy přijeli již 15. dubna. První den se seznámili s chodem centra, poté proběhlo jejich zaškolení. Následný den již společně s personálem vykonávali potřebné činnosti. Vystřídání nasazené jednotky proběhne na konci dubna.

„Vojáci jsou pro nás velkým přínosem, pomáhají nám se vším, co je potřeba. Jejich práce si velmi vážíme, nejraději bychom je měli za své stabilní kolegy,“ řekla ředitelka ostravského Alzheimercentra Simona Lipovská.

Zázemí v podobě ubytování poskytlo vojákům Denní centrum pro seniory Diakonie Českobratrské církve evangelické.

„Kluci mají zkušenosti ze zahraničních misí, z krizových situací jako jsou povodně, ale tato situace je pro nás úplně novou zkušeností. Ze začátku jsme samozřejmě jisté obavy měli, protože jsme nevěděli, co nás čeká, ale jsme vojáci a pracujeme jako tým, takže kluci práci zvládají velmi dobře. Vojáci k práci přistupují zodpovědně, navíc se hlásí na směny i v době osobního volna,“ doplňuje nadporučík Kornhäuser.


Autor: kapitán Mgr. Martin Ogořalek, KVV Ostrava

 

Vydal/a: 
Monika Nováková (25. April 2020)