Přebor rezortu MO ve vojenském pětiboji má vítěze pro rok 2015

Od úterý 26. května do pátku 29. května proběhl „Přebor rezortu MO ve vojenském pětiboji 2015“. Jeho pořadatelem byla Sekce rozvoje a plánování schopností MO a organizátorem Velitelství výcviku – Vojenská akademie ve spolupráci s vojenským odborem Fakulty tělesné výchovy a sportu UK Praha.

Na 11 závodníků a 3 závodnice, muže a ženy bez věkových kategorií, čekalo tradičních pět disciplín vojenského pětiboje a to střelba, překážková dráha NATO, hod granátem na cíl a do dálky, plavání na 50 m volný způsob s překážkami a přespolní běh.

Program pětiboje byl kombinovaný. První z disciplín, tedy střelba, se odehrála v prostorách ASO Plzeň – Lobzy, za řízení zmíněného vojenského odboru Fakulty tělesné výchovy a sportu. Poté se závodníci a závodnice přesunuli do Vyškova, kde soutěž pokračovala již za řízení Velitelství výcviku – Vojenské akademie dalšími dvěma disciplínami, a to překážkovou dráhou NATO přímo v areálu kasáren Dědice a hodem granátem v prostorách letiště Vyškov. Na čtvrtou disciplínu, tedy plavání, se účastníci přesunuli do Brna do bazénu Univerzity obrany a závěrečný přespolní běh pak absolvovali opět ve Vyškově, konkrétně na trase vedené vojenským výcvikovým prostorem Březina.

V kategorii mužů v letošním roce vybojoval vítězství svob. Milan Wurst (4 881,1 bodů) před druhým des. Ivo Vrbou (4 856,1) a bronzový stupínek obsadil rtm. Matěj Picka ( 4 782,1).

V kategorii žen se stala vítězkou svob. Klára Řečinská (4 095,6 bodů), na druhém místě skončila des. Lucie Krejsová (3 931,5) a třetí místo obsadila čet. Veronika Olšová (3 570,6).

Kompletní výsledky kategorie mužů i žen naleznete v příloze.


Text: kapitánka Monika Nováková, tisková a informační důstojnice VeV-VA
Foto: Hana Jurčová, VeV-VA

Microsoft Office document icon MP AČR ženy - výsledky celkově.docMicrosoft Office document icon MP AČR muži - výsledky celkově.doc
Vydal/a: 
Monika Nováková (30. May 2015)