Daruj hračku 2018: Roztřídili jsme 6 tun dárků pod stromeček dětem a klientům s různými handicapy ze 73 domovů a zařízení celé ČR

Daruj hračku 2018: Roztřídili jsme 6 tun dárků

Příjem a třídění dárků od Ježíšků pod vedením ředitele Tango a Daruj hračku pana Pavla Klempíře v kasárnách Dědice skončilo. Odměnou příslušníkům Velitelství výcviku-Vojenské akademie byla účast na galaprogramu předání dárků v kulturním domě Havlíčkova Brodu.

Třídilo se od 19. listopadu a s blížícími se vánočními svátky počet dárků od Ježíšků narůstal a tak měli dobrovolníci skutečně plné ruce práce. Největší zátěž představovaly úterky, kdy se počet balíků pohyboval kolem 250 až 300, přičemž v balíku bylo mnohdy dárečků víc. Dobrovolníci tak přijímali dárky a třídili až do pozdních večerních hodin. Rozbalovalo se, kontrolovalo, evidovalo na počítačích, opět se balilo a dávalo do určených pytlů. V akci tak byly počítače, nože, nůžky, lepící pásky, fixy,…

Počet vyškovských dobrovolníků se rozrostl během čtyř týdnů celkem na více než 70. Byli to zástupci vojenských profesionálů, ale i občanských zaměstnanců, od velení, přes štáb, až po specialisty, jako byli například chemici, spojaři, či instruktoři Komando. V některých dnech se zapojilo až kolem 15 osob, mnohdy i celé skupiny, jako například Praporčická škola. A nesmíme opomenout také zapojení pracovníků Společenského klubu kasáren Dědice, kteří s balíky manipulovali při jejich vykládce a nakládce. Posledním třídícím dnem byl pátek 14. prosince a symbolicky se jej zúčastnili příslušníci velení a osobního štábu velitele.

Roztříděné dárky byly poté naloženy do kamionů a hromadně převezeny do Havlíčkova Brodu, kde se ti, co třídění obětovali nejvíce sil a času, účastnili jejich předání v čele s velitelem VeV-VA brigádním generálem Radkem Hasalou.

Byla to náročná, ale krásná práce, protože byla pro dobrou věc. Ohodnocená i spoustou milých poděkování či dobrot určených pro nás, kteří jsme dárky třídili i od pořadatelů. Bylo nám skutečně ctí se do projektu Daruj hračku zapojit. Stali jsme se jeho generálním partnerem třídění a Daruj hračku je tak naší domácí srdeční misí.

K 20. prosinci je bezmála 2800 přání splněno, rezervováno či odesláno, přičemž splněná přání již překročila hodnotu 6 milionů korun. Ještě je však stále možné se do projektu jako dárci zapojit a stát se Ježíškem – lepší pozdě než nikdy. Pokud se rozhodnete přinést i vy štěstí ke stromečkům, více naleznete na http://www.daruj-hracku.cz/.

Galaprogram z předání dárků: https://www.youtube.com/watch?v=iUslX1euP9Y


Text a foto: kapitánka Monika Nováková a štábní praporčík Peter Arvay, VeV-VA

 

Vydal/a: 
Monika Nováková (20. Prosinec 2018)