Holešovický den IZS se vydařil

Holešovický den IZS se vydařil

Dne 17. 9. 2016 patřilo sobotní odpoledne na Výstavišti Praha Holešovice všem složkám integrovaného záchranného systému. Byla zde představena vozidla, technika a vybavení všech složek IZS, Armády ČR, záchranářů, jejich činnost ve statických i dynamických ukázkách.

Hlavním záměrem této akce nebylo pobavit návštěvníky, ale vzdělávat je, poučit je o rizicích a jejich předcházení. Na takové akci nechyběli samozřejmě ani zástupci z Centra dopravní výchovy, kteří zde prezentovali simulátor převrácení vozidla a simulátor nárazu vozidla. Na těchto simulátorech si řady zájemců mohli vyzkoušet, jaké jsou pocity řidiče nebo spolujezdce, když dojde při dopravní nehodě k nárazu nebo převrácení vozidla. Současně s nimi bylo nacvičeno bezpečné opuštění převráceného vozidla. Samozřejmostí byl i obsáhlý výklad se zásadami správného použití bezpečnostních pásů ve vozidle a rozdány letáky s těmito zásadami.
Počasí až na deštivé přeháňky celé akci přálo, a tak za náš tým nezbývá než konstatovat, že jsme si ji skvěle užili a doufáme, že se líbila malým i velkým divákům, kterých přišlo nejen k nám velké množství.


Text a foto: mjr. Ing. Jiří Kubín

Vydal/a: 
Monika Nováková (26. Září 2016)