Kurz přežití pro novináře a humanitární pracovníky se letos neuskuteční

Kurz přežití pro novináře a humanitární pracovníky se letos neuskuteční

Bezmála čtvrt století předávali vojenští specialisté své zkušenosti s přežitím v nepřátelském prostředí novinářům a humanitárním pracovníkům. V letošním roce se však řady téměř 450 proškolených lidí nerozšíří. Do 25. ročníku Kurzu speciální přípravy pro krizové situace se nepřihlásil dostatečný počet uchazečů.

Odbor komunikace Ministerstva obrany připravuje každoročně ve spolupráci s Velitelstvím výcviku-Vojenskou akademií Vyškov Kurz speciální přípravy pro krizové situace, který je určený pro novináře a humanitární pracovníky. Kurz, který nemá v České republice obdoby, se každý rok koná ve Vojenském újezdu Březina a jeho cílem je frekventanty kurzu připravit na všemožné nástrahy spojené s nasazením v nebezpečných oblastech po celém světě. Všechno, čím si členové kurzu projdou, pochází ze zkušeností, které sbírají vojenští instruktoři během svého nasazení na zahraničních misích Armády České republiky. V letošním roce se ale řady absolventů nerozšíří.

„Jelikož se v letošním roce nepřihlásilo dostatečné množství uchazečů, bude kurz ve dnech 5. – 14. dubna 2019 zrušen,“ vysvětlil důvody za odbor komunikace Ministerstva obrany ČR Michal Abrhám.

Do kurzu přežití se mohou pracovníci sdělovacích prostředků a humanitárních organizací opět přihlásit v příštím roce. Prostřednictvím tohoto kurzu si uchazeči osvojí dovednosti, které zvýší jejich šanci v extrémních podmínkách na přežití.


Autor:Daniela Hölzelová, Odbor komunikace MO

Vydal/a: 
Monika Nováková (11. Březen 2019)