Poděkování neznámému vojákovi našlo adresáta: Jsou jím hned dva příslušníci Vojenské akademie

Poděkování neznámému vojákovi našlo adresáta: Jsou jím hned dva příslušníci Vojenské akademie

„Ačkoliv netuším, jestli píši na správnou adresu (Velitelství výcviku-Vojenská akademie Vyškov), mám nutkání napsat poděkování pro neznámého vojáka, který ve středu 15. srpna pomohl muži v hotelu Nemojanský mlýn před 16. hodinou.

Postarší muž spadl na zem, rozbil si hlavu a kolem něj byla kaluž krve a když jsem to běžel oznámit na recepci, aby zavolali záchrannou službu, tak dva muži, kteří byli viditelně na „cyklovýletu“, se okamžitě zeptali, kde se co stalo a běželi pomoct.

Vynikající a profesionální přístup, až jsem si říkal, že by takto měli fungovat i někteří lékaři. Až po dotazu, zda jsou to medici, nahlásil jeden z nich, že je voják.

Děkuji, že máme tak kvalitní institut, který připravuje vojáky ČR tak dobře. Nebýt jich, asi bych měl plné ruce od krve já, a ani zdaleka by pán nedostal tak dobrou péči.

Budu rád, když se tato zpráva dostane někomu, koho to – jak se říká – zahřeje u srdce, že odvedl dobrou práci.“

Denis Tureček

 

Takovýto dopis nás velmi potěšil, velmi si vážíme slov pana Turečka a ač se zdálo být nemožné najít adresáty, přece jen se podařilo. Zvlášť nás hřeje na srdci, že za skvělou práci tak poděkování míří hned dvěma příslušníkům VeV-VA, na které jsme velmi hrdi, a to rotmistru Davidu Ingrovi (příslušník Odboru simulačních a trenažérových technologií Vyškov), který poskytl zraněnému okamžitou první pomoc a kapitánu Davidovi Žůrkovi (příslušník Oddělení plánování VeV-VA), který rotmistru Ingrovi asistoval.

Oba jmenovaní byli navrženi na ocenění velitelem VeV-VA při nejbližším slavnostním nástupu útvaru.


Text: kapitánka Monika Nováková, tisková a informační důstojnice VeV-VA

 

Vydal/a: 
Monika Nováková (31. Srpen 2018)